zachmurzenie duże
15°
15°
środa
Reklama
Zatrzymali złodzieja i odzyskali skradzione 15 tys. zł
11 października 2023 r. | 09:00
0

Policjanci z komisariatu w Krzepicach odzyskali gotówkę w wysokości 15 tys. zł, która została skradziona mieszkańcowi gminy Przystajń. Sprawca został zatrzymany i usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem, za który grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia. Odzyskane pieniądze trafiły już do właściciela.

Zdjęcie przedstawia rozłożone banknoty 100 i 200 złotowe.
Oficer dyżurny Komisariatu Policji w Krzepicach został poinformowany przez mieszkańca gminy Przystajń o tym, że ktoś włamał się do jego domu, a następnie ukradł mu gotówkę w wysokości 15 000 złotych.

Kryminalni z Krzepic przyjęli od pokrzywdzonego 74-latka zawiadomienie i od razu przystąpili do działania. Mundurowi pracowali nad wyjaśnieniem sprawy, zbierając materiał dowodowy, w tym przeglądając zapisy monitoringu i przesłuchując świadków. Wiedza, jaką uzyskali, analizując zgromadzony w sprawie materiał pozwoliła na wytypowanie sprawcy.

Doświadczenie oraz policyjny nos nie zawiodły stróżów prawa. Okazał się nim 51-letni mieszkaniec gminy Wręczyca Wielka, który przyznał się do zarzucanego mu czynu. Podejrzany złożył szczegółowe i obszerne wyjaśnienia oraz... oddał skradzione pieniądze, które wróciły już do właściciela. Teraz 51-letni mężczyzna musi liczyć się możliwością spędzenia nawet 10 lat w więzieniu. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *