zachmurzenie małe
10°
10°
środa
Reklama
Za kierownicą na podwójnym gazie
26 maja 2023 r. | 13:23
0

Tylko w weekend mundurowi z Kłobucka i z Krzepic uniemożliwili dalszą jazdę 9 kierującym, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu – 5 kierującym pojazdami osobowymi, 1 motorowerzyście i 3 rowerzystom. Wszyscy muszą liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami swojego nieprzemyślanego zachowania. Za kierownicę pojazdu, nie tylko mechanicznego, nigdy nie wsiadamy po alkoholu!

Każdy nietrzeźwy użytkownik drogi stwarza realne zagrożenie tak dla siebie, jak i dla innych. Dotyczy to zarówno kierowców pojazdów mechanicznych, cyklistów, jak i samych pieszych. Pijani za kierownicą są skłonni do brawury, lekceważą przepisy drogowe i nie mają pełnej kontroli nad pojazdem. Tylko w weekend mundurowi z Kłobucka i z Krzepic uniemożliwili dalszą jazdę 9 kierującym, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu – 5 kierującym pojazdami osobowymi, 1 motorowerzyście i 3 rowerzystom. 7 było nietrzeźwych, a 2 po użyciu alkoholu. Rekordzista miał w organizmie 2,7 promila alkoholu i kierował pojazdem mechanicznym! Dokładnie taki sam wynik „wydmuchał” jeden z rowerzystów. Wszyscy muszą liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami swojego nieprzemyślanego zachowania.

Wyjeżdżając w drogę po pijanemu, ryzykujemy nie tylko swoje życie, ale także innych uczestników ruchu drogowego! Po raz kolejny przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą wysokie grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet więzienie, a rower to nie tylko przyjemność czerpana z jazdy. Cyklistów nie chronią poduszki powietrzne, pasy ani karoseria samochodu. W sposób szczególny należy obserwować otoczenie. Każde zderzenie lub upadek może skończyć się tragicznymi w skutkach konsekwencjami. Nietrzeźwi rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg, dlatego apelujemy o niewsiadanie za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu, rozsądek i wyobraźnię. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *