zachmurzenie duże
15°
15°
środa
Reklama
UM Krzepice
Uczniowie z Krzepic w Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
05 grudnia 2022 r. | 13:27
0

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Częstochowie otwarto Regionalne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego które powstało dzięki wsparciu finansowym przez lokalne samorządy z powiatów częstochowskiego i kłobuckiego, w tym gminy Krzepice.

W środę 30 listopada 2022 roku uczniowie klas VI Szkoły Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krzepicach razem z opiekunami: p. Mariolą Kluba, p. Urszulą Burską–Combik oraz p. Romanem Kudelskim Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Krzepicach odwiedzili Regionalne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Częstochowie. Uczniowie wzięli udział w zajęciach z wykorzystaniem najnowszych technik multimedialnych, a także mieli okazję pokonać wirtualne przejście dla pieszych, testować symulator jazdy samochodem, sprawdzić swój refleks na symulatorze reakcji. Ponadto wzięli udział w profesjonalnym szkoleniu z zakresu udzielania I pomocy przedmedycznej, ucząc się podstawowych czynności ratowniczych jak i praktycznej umiejętności wykonania prawidłowej resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Na koniec czekała ich zabawa w pluszowym miasteczku, które to miejsce było doskonałym sposobem, by w miły i radosny sposób przyswoić sobie podstawowe zasady poruszania się w ruchu miejskim. Z pewnością zdobyta w ten innowacyjny sposób wiedza i umiejętności naszych uczniów z powodzeniem będzie praktykowana w przyszłości. /UM Krzepice/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *