zachmurzenie umiarkowane
wtorek
Reklama
Tragiczny wypadek w Krzepicach
25 lipca 2022 r. | 12:16
0

Kłobuccy śledczy wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w sobotę w Krzepicach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca toyotą, z nieustalonych dotychczas przyczyn zjechała na przeciwny pas ruchu, doprowadzając do zderzenia czołowego z kierującym czterokołowcem lekkim. Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń pasażerka microcara zmarła w szpitalu...

W sobotę, 23 lipca po godzinie 16:20 oficer dyżurny z kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Krzepice. Na miejsce skierowano policjantów z kłobuckiej drogówki, którzy wstępnie ustalili, że kierująca toyotą, 19-letnia mieszkanka gminy Krzepice, jadąc w kierunku Częstochowy, z niewyjaśnionej dotychczas przyczyny zjechała na przeciwległy pas ruchu, po czym czołowo zderzyła się z jadącym z przeciwka kierującym microcarem. Czterokołowcem lekkim podróżowały dwie osoby. 64-letni mężczyzna oraz 60-letnia kobieta, mieszkańcy gminy Kłobuck. Wszyscy uczestnicy zdarzenia drogowego zostali przewiezieni do szpitali. Kierująca toyotą była trzeźwa, lecz dodatkowo pobrano od niej krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych. Niestety w nocy w wyniku poniesionych obrażeń, pasażerka microcara zmarła.

Na miejscu zdarzenia pracowali między innymi policjanci z kłobuckiej drogówki oraz technik kryminalistyki. Na czas oględzin droga była całkowicie zablokowana.

Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia, będą wyjaśniane w toczącym się postępowaniu, podczas którego kryminalni między innymi skorzystają z opinii biegłych z zakresu badania stanu technicznego pojazdów oraz rekonstrukcji wypadków drogowych. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Częstochowie. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *