pochmurnie
-0°
-0°
środa
Reklama
Tragiczny wypadek na obwodnicy Krzepic
01 lipca 2022 r. | 13:10
0

Kłobuccy śledczy wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w czwartek 30 czerwca ma obwodnicy Krzepic. Ze wstępnych ustaleń mundurowych z kłobuckiej drogówki wynika, że 53-letni kierujący osobowym seatem, z nieznanych dotąd przyczyn przejechał przez oś jezdni, po czym czołowo zderzył się z ciężarówką. W wyniku odniesionych obrażeń, kierowca seata poniósł śmierć...

W czwartek 30 czerwca około 15.45 oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 43 w miejscowości Krzepice. Na miejsce skierowano policjantów z kłobuckiej drogówki, którzy wstępnie ustalili, że kierujący samochodem osobowym seatem toledo, jadąc w kierunku Wielunia, z niewyjaśnionej dotąd przyczyny, zjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym czołowo zderzył się z jadącym z przeciwka ciągnikiem siodłowym renault z naczepą. 53-letni kierowca seata - mieszkaniec powiatu oleskiego, w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć. Ciągnikiem siodłowym kierował 51-letni obywatel Ukrainy, na stałe mieszkający również w powiecie oleskim. Kierowca renault był trzeźwy, lecz dodatkowo pobrano od niego krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych. W zdarzeniu brał również udział osobowy chevrolet, który jechał bezpośrednio za seatem. Po zdarzeniu chevrolet został uszkodzony odrzuconymi elementami karoserii pojazdów, które zderzyły się czołowo. Tym samochodem kierowała 30-letnia mieszkanka powiatu oleskiego, która nie odniosła żadnych obrażeń.

Na miejscu zdarzenia pracowali między innymi policjanci z kłobuckiej drogówki oraz technik kryminalistyki. Czynności policyjne były realizowane pod nadzorem częstochowskiego prokuratora. Na czas wykonywania policyjnych czynności, droga krajowa nr 43 była całkowicie zablokowana, natomiast policjanci wyznaczyli objazdy przez centrum Krzepic.

Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia, będą wyjaśniane w toczącym się postępowaniu, podczas którego kryminalni między innymi skorzystają z opinii biegłych z zakresu badania stanu technicznego pojazdów oraz rekonstrukcji wypadków drogowych. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Częstochowie. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *