zachmurzenie umiarkowane
14°
14°
czwartek
Reklama
Szarki: Przekroczył prędkość o 59 km/h, stracił prawo jazdy
24 kwietnia 2024 r. | 12:49
0

Zatrzymane prawo jazdy, punkty karne i mandat w wysokości 1500 złotych - tak zakończyło się spotkanie kierowcy chevroleta z policjantami z kłobuckiej drogówki. Mężczyzna przekroczył prędkość o 59 km/h w obszarze zabudowanym. Pomimo licznych akcji "Prędkość" oraz wysokich mandatów karnych, nadal zdarzają się kierowcy z "ciężką nogą". Pamiętajmy, że nadmierna prędkość, to wciąż jedna z przyczyn najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych.

Policjanci z kłobuckiej drogówki, podczas kontroli prędkości na drodze krajowej numer 43 w miejscowości Szarki, namierzyli chevroleta, który zdecydowanie za szybko przejeżdżał przez tę miejscowość. Urządzenie pomiarowe wskazało, że samochód poruszał się z prędkością 109 km/h, gdzie z uwagi na obszar zabudowany obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Podczas kontroli okazało się, że samochodem kierował 35-letni mieszkaniec Krakowa. W związku ze znacznym przekroczeniem prędkości, mężczyzna stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 złotych, a do jego konta dopisano 13 punktów karnych. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *