zachmurzenie duże
15°
15°
środa
Reklama
Sukcesy uczniów z Krzepic w Kłobuckim Turnieju Bezpieczeństwa
26 kwietnia 2023 r. | 12:58
0

Policjanci z kłobuckiej drogówki przeprowadzili eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Rywalizacja uczestników turnieju odbyła się w Zespole Szkół w Truskolasach. Podczas eliminacji na szczeblu powiatowym wyłoniono drużyny ze szkół podstawowych, które zakwalifikowały się do eliminacji okręgowych w Częstochowie.

W Zespole Szkół w Truskolasach odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W rywalizacji wzięli udział uczniowie z 6 szkół podstawowych powiatu kłobuckiego, którzy byli podzieleni na dwie grupy wiekowe: 10-12 lat oraz 13 i więcej. Szkoły były reprezentowane przez 3 i 4-osobowe drużyny. Konkurs dzielił się na dwa etapy. W pierwszym etapie zawodnicy pisali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie w drugim etapie każdy uczeń musiał przejechać na rowerze tor sprawnościowy, zbierając jak najmniej punktów karnych. Nad przebiegiem zawodów czuwali policjanci kłobuckiej drogówki i nauczyciele ze szkół biorących udział w konkursie.

Nagrody rzeczowe oraz puchary wręczali: Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku insp. Mariola Biskup wraz z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego kłobuckiej komendy, Wicestarosta Kłobucki Zdzisława Kall, Wójt Gminy Wręczyca Wielka Tomasz Osiński wraz z Dyrektorem Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych Mateuszem Wąsińskim, Dyrektor Zespołu Szkół w Truskolasach Justyna Strzelczyk wraz z Wicedyrektorem Zespołu Szkół w Truskolasach Małgorzatą Olszewską.

Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie Włodzimierzowi Mogile, Wójtowi Gminy Wręczyca Wielka Tomaszowi Osińskiemu oraz Naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach nadkom. Krzysztofowi Stankiewiczowi za wsparcie i nagrody rzeczowe.

Poniżej prezentujemy wyniki turnieju na szczeblu naszego powiatu:

Wyróżnienie w klasyfikacji indywidualnej:

Grupa 10-12 lat:

1. Sara Leszcz (Krzepice)
2. Michał Kemuś (Opatów)
3. Jakub Rabenda (Truskolasy)

Grupa 13 i więcej lat:

1. Borys Pilarz (Krzepice)
2. Bartłomiej Posturzyński (Parzymiechy)
3. Aleksander Dyluś (Krzepice)

Wyróżnienie w klasyfikacji drużynowej:

Grupa 10-12 lat:

1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Krzepicach
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Parzymiechach
3. Szkoła Podstawowa w Truskolasach

Grupa 13 i więcej lat:

1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Krzepicach
2. Szkoła Podstawowa w Krzepicach
3. Szkoła Podstawowa w Konieczkach

Zwycięskie drużyny awansowały do okręgowego etapu turnieju, który odbędzie się w Częstochowie.

Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w organizację powiatowych eliminacji turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *