bezchmurnie
21°
21°
wtorek
Reklama
Środowiskowy Dom Samopomocy w Krzepicach już otwarty
03 lutego 2021 r. | 12:50
0

W poniedziałek 1 lutego 2021 roku dokonano oficjalnego otwarcia Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzepicach przy ul. Częstochowskiej 1. Nowy obiekt, oferuje osobom z niepełnosprawnością zajęcia dzienne i przede wszystkim, będą w nim świadczone usługi opiekuńcze i rehabilitacyjne, poradnictwo psychologiczne oraz terapia zajęciowa. W ten sposób uczestnikom oferowana będzie możliwość osobistego rozwoju, nauka nowych i doskonalenie już zdobytych umiejętności.

Placówka jest przygotowana do pracy z najbardziej wymagającymi niepełnosprawnościami, w tym z niepełnosprawnością sprzężoną i spectrum autyzmu. Jednak trzeba zauważyć, że pełna oferta zajęć jest przeznaczona dla osób przewlekle psychicznie chorych, upośledzonych umysłowo lub wykazujących inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych. Obejmuje więc wszystkie typy niepełnosprawności (A, B, C i D) wg Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 grudnia 2010 r. w sprawie środowiskowych domów samopomocy.

Koncepcja Środowiskowego Dom Samopomocy została opracowana wspólnie i we współpracy przez Starostwo Powiatowe oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kłobucku. Inwestycja kosztowała nieco ponad 1,5 mln zł. /Starostwo Powiatowe w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *