zachmurzenie duże
15°
15°
środa
Reklama
Skarga na Burmistrza jest zbyt skomplikowana dla radnych
10 listopada 2023 r. | 12:25
0

Rada Miejska w Krzepicach podjęła uchwałę w sprawie wydłużenia terminu na odpowiedź w związku ze skargą mieszkańca na Burmistrza Krystiana Kotynię.

Skarga jest zbyt skomplikowana, by od razu ją odrzucić. Potrzebna jest do tego opinia gminnego prawnika.

W uzasadnieniu wydłużenia terminu czytamy:
W dniu 24 października 2023 r. do Rady Miejskiej w Krzepicach wpłynęła skarga na Burmistrza Krzepic, złożona przez mieszkańca gminy Krzepice. Celem rozpoznania, skarga została skierowana do Komisji Skarga, Wniosków i Petycji, która wystąpiła do Burmistrza Krzepic o ustosunkowanie się do podniesionych w niej zarzutów, jak również polecenia przygotowania opinii prawnej na jej temat.

Z uwagi na konieczność przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego i przygotowania stosownego projektu uchwały Rady Miejskiej w Krzepice, który stanowić będzie odpowiedź na skargę, a następnie skierowanie go pod obrady rady, brak jest możliwości rozpatrzenia skargi w ciągu miesiąca od daty jej wpływu. W związku z powyższym niezbędne jest wyznaczenie nowego terminu rozpatrzenia przedmiotowej skargi.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *