bezchmurnie
21°
21°
wtorek
Reklama
Safe in Poland w gminie Krzepice
22 lipca 2022 r. | 13:15
0

Kłobuccy policjanci odwiedzają miejsca na terenie naszego powiatu, gdzie schronienie znaleźli obywatele Ukrainy. Podczas spotkań omawiane są najważniejsze kwestie związane z bezpiecznym pobytem na terenie naszego kraju, a w szczególności problematyka handlu ludźmi i zaginięć osób.

Policjantki zajmujące się profilaktyką społeczną spotkały się z obywatelami z Ukrainy na terenie gminy Krzepice. Podczas spotkania policjantki wskazały, gdzie należy szukać pomocy oraz przybliżyły im obowiązujące w Polsce przepisy. Policjantki ostrzegały przed zagrożeniami związanymi z ich trudną sytuacją życiowa, między innymi związanymi z handlem ludźmi, zaginięciem, różnymi oszustwami, tak aby podczas pobytu w Polsce czuli się bezpiecznie. Na koniec każdy z uczestników spotkania otrzymał ulotkę informacyjną w języku ukraińskim zawierającą zbiór bezpiecznych zasad, ważne numery telefonów pod którymi można uzyskać pomoc będąc w trudnej sytuacji oraz prawa konsumenckie obowiązujące w Polsce. Najmłodsza uczestniczka dodatkowo otrzymała kolorowankę w ojczystym języku. Działania te doskonale wpisują się w ogólnopolską kampanię "Safe in Poland". /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *