zachmurzenie duże
15°
15°
środa
Reklama
zdjęcie poglądowe
Rowerzyści z Krzepic bez wyobraźni
05 kwietnia 2023 r. | 12:50
1

W ostatnich dwóch dniach marca policjanci z Krzepic wyeliminowali z dalszej jazdy pięciu rowerzystów, których styl jazdy wzbudzał podejrzenie. Wszyscy wsiedli na swoje jednoślady po alkoholu, a rekordzista miał w organizmie prawie 3,5 promila! Ponadto jeden z cyklistów był poszukiwany do odbycia kary ponad 3 miesięcy pozbawienia wolności.

Każdy nietrzeźwy użytkownik drogi stwarza realne zagrożenie dla siebie i dla innych. Dotyczy to zarówno kierowców pojazdów mechanicznych, cyklistów, jak i samych pieszych. Pijani za kierownicą są skłonni do brawury, lekceważą przepisy drogowe i nie mają pełnej kontroli nad pojazdem.

W ostatnich dwóch dniach marca, podczas kontroli drogowych, policjanci z Krzepic wyeliminowali z dalszej jazdy pięciu nietrzeźwych rowerzystów. Miały one miejsce w gminie Przystajń. Styl jazdy cyklistów był podejrzany. Kiedy mundurowi zatrzymali rowerzystów do kontroli, ich podejrzenia się potwierdziły. Rekordzista miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu! Stróże prawa nałożyli na miłośników jazdy na rowerze w stanie nietrzeźwości mandaty karne w wysokości 2500 zł. Jak się okazało, jeden z rowerzystów był poszukiwany do odbycia kary ponad 3 miesięcy pozbawienia wolności.

W czwartek 30 marca, w trakcie prowadzonych przez kłobucką drogówkę działań „Bezpieczny cyklista”, również mundurowi z Wręczycy Wielkiej uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu rowerzyście. Mężczyzna kierował swoim jednośladem po drodze w Pile Pierwszej, mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. /KPP w Kłobucku/Jedna odpowiedź do “Rowerzyści z Krzepic bez wyobraźni”

  1. Jak pisze:

    fajnie jak by rowerzyści jeździli po ulicy Kuźniczka ścieżka rowerowa a nie ulica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *