zachmurzenie duże
poniedziałek
Reklama
Radni nie chcą Młodzieżowej Rady Miejskiej w Krzepicach
11 listopada 2022 r. | 14:21
0

Rada Miejska w Krzepicach podjęła uchwałę w sprawie petycji o utworzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej w Krzepicach. Radni nie zgodzili się z tym pomysłem i nie chcą młodzieży dopuścić do rządzenia.

Jak to argumentują? Radni nie otrzymali ze strony młodzieży z terenu Gminy Krzepice żadnych sygnałów wskazujących na potrzebę powołania młodzieżowej rady gminy. Utworzenie takiego podmiotu wydaje się zasadne wyłącznie z inicjatywy młodzieży zamieszkującej Gminę Krzepice. Proces utworzenia Młodzieżowej Rady Gminy Krzepice oraz nadania jej statutu wymaga przeprowadzenia społecznych oraz podjęcia działań zmierzających do zdiagnozowania zainteresowania możliwością powołania takiego podmiotu wśród lokalnej społeczności. Od zaangażowania młodzieży zależy bowiem zdolność do wykonywania zadań, a co za tym idzie, celowość istnienia młodzieżowej rady gminy. Z wykładni literalnej art. 5b ust.1 ustawy o samorządzie gminnym wynika, że utworzenie młodzieżowej rady gminy z inicjatywy samej rady gminy, niepopartej wnioskiem zainteresowanych środowisk w tej sprawie, stanowi przekroczenie nadanych jej kompetencji ustawowych.

Ktoś w ogóle rozmawiał z krzepicką młodzieżą o tym pomyśle?

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *