zachmurzenie duże
15°
15°
środa
Reklama
policja.pl
Policjanci z Krzepic złapali pijanych rowerzystów
14 maja 2020 r. | 10:51
0

We wtorek policjanci z Krzepic w trakcie patrolu miejscowości Kuźnica Stara, zauważyli dwóch rowerzystów, których styl jazdy wzbudzał podejrzenie. Mundurowi zatrzymali 36-latka i 27-latka do kontroli. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że starszy z mężczyzn ma w organizmie prawie 2 promile alkoholu, a jego młodszy kolega nieco ponad 1 promil.

We wtorek około godziny 18.00, policjanci z Krzepic w trakcie patrolu miejscowości Kuźnica Stara zauważyli dwóch mężczyzn kierujących rowerami, których styl jazdy był podejrzany. Mundurowi zatrzymali rowerzystów do kontroli. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że 36-latek ma w organizmie prawie 2 promile alkoholu, a 27-latek nieco ponad 1 promil. Stróże prawa nałożyli na miłośników jazdy na rowerze w stanie nietrzeźwości wysokie mandaty karne. Mężczyźni dalszą część trasy pokonali pieszo.

Od listopada 2013 r. kierowanie pojazdem innym niż mechaniczny pod wpływem alkoholu jest wykroczeniem, a nie przestępstwem. Zgodnie z przepisami, nietrzeźwy rowerzysta może zostać ukarany mandatem w wysokości 500 zł, natomiast za stan po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi od 300 do 500 zł mandatu.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *