zachmurzenie duże
15°
15°
środa
Reklama
policja.pl
Policjanci z Krzepic pomogli 88-latce spacerującej po torach
21 października 2022 r. | 12:51
0

Policjanci z Krzepic pomogli 88-letniej mieszkance gminy Wręczyca Wielka, która według zgłoszenia spacerowała po torowisku. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych seniorka została w porę odnaleziona i nie doszło do tragedii. Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę.

W poniedziałek, 17 października około godziny 16:00, dyżurny z Komisariatu Policji w Krzepicach, otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Kuleje, po torowisku w rejonie peronów, spaceruje starsza kobieta. Policjanci z Krzepic niezwłocznie udali się we wskazane miejsce, jednak nie znaleźli tam kobiety odpowiadającej rysopisowi. Mundurowi rozpytywali napotkanych przechodniów oraz osoby oczekujące na pociąg, ale nikt nie widział szukanej przez nich kobiety.

W związku z tym stróże prawa udali się torowiskiem w kierunku miejscowości Herby, gdzie w odległości około 3 km od peronów napotkali na torach kobietę, której rysopis odpowiadał tej ze zgłoszenia. Seniorka znajdowała się w okolicznościach zagrażających jej życiu. Torowisko w tym miejscu jest na wysokim nasypie, a u jego podstawy znajduje się zbiornik wodny. Zdezorientowana i rozkojarzona 88-latka powiedziała policjantom, że wyszła z domu wcześnie rano, ale nie potrafiła wyjaśnić dokąd chciała się udać i jak znalazła się na torach. Stróże prawa przeprowadzili kobietę w bezpieczne miejsce, a następnie wezwali pogotowie ratunkowe. Na szczęście okazało się, że kobieta nie wymagała hospitalizacji. Mundurowi odwieźli mieszkankę gminy Wręczyca Wielka do miejsca zamieszkania i przekazali pod opiekę najbliższym.

Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Jeżeli widzimy osobę chorą, samotną lub bezdomną potrzebującą pomocy, to nie wahajmy się zadzwonić pod bezpłatny numer alarmowy 112. Jeden telefon może uratować czyjeś życie. Nie bądźmy obojętni na potrzeby drugiego człowieka. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *