zachmurzenie małe
10°
10°
środa
Reklama
Policjanci oddali krew w Krzepicach
24 listopada 2023 r. | 12:29
0

W niedzielę 19 listopada, przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzepicach, zaparkował Mobilny Punkt Poboru Krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic. Do godzin popołudniowych każdy chętny mógł oddać krew. Wśród dawców nie zabrakło mundurowych z Krzepic, którzy zaangażowali się w ogólnopolską zbiórkę krwi pod nazwą „Nasza Krew - Nasza Ojczyzna”.

Przypominamy, że aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrową osobą w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku, gdyż nie zaleca się oddawania krwi na czczo. Jeden dawca może oddać jednorazowo 450 ml. Samo pobranie trwa zwykle od 5 do 8 minut. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku. Kobiety mogą oddawać krew 4 razy w ciągu roku, a mężczyźni 6 razy – jednak nie częściej, niż co 8 tygodni.

Następna taka akcja jest przewidziana na 26 listopada 2023 roku w Miedźnie. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *