zachmurzenie duże
10°
10°
niedziela
Reklama
zdjęcie poglądowe
Policja złapała pijanego w Szarkach
15 marca 2023 r. | 14:32
0

Policjanci z kłobuckiej drogówki prowadzili wczoraj działania „Trzeźwość". Głównym ich celem było wykluczenie z jazdy tych kierowców, którzy zdecydowali się na prowadzenie samochodów pod wpływem alkoholu. W trakcie działań mundurowi przebadali 724 kierujących. Niestety dwóch prowadziło pojazdy w stanie nietrzeźwości.

Policjanci z kłobuckiej drogówki kontrolowali w poniedziałek, 13 marca trzeźwość uczestników ruchu drogowego. Głównym założeniem działań "Trzeźwość" jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących "na podwójnym gazie". W czasie akcji mundurowi skontrolowali 724 kierujących, w różnych miejscach na terenie powiatu kłobuckiego. Niestety dwóch prowadziło pojazdy w stanie nietrzeźwości.

Około godziny 8.00 na DK 43 w Szarkach policjanci zatrzymali do kontroli bmw, którego kierowca miał w organizmie prawie 0,7 promila alkoholu. Natomiast około godziny 18.00 w Borze Zajacińskim, stróże prawa sprawdzili stan trzeźwości kierowcy poruszającego się audi. Mężczyzna "wydmuchał" prawie 2,3 promila alkoholu!

Aktualnie sprawą nietrzeźwych kierujących zajmują się kryminalni z Kłobucka. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz więzienie. O dalszym losie nieodpowiedzialnych kierowców zdecyduje prokurator i sąd. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *