zachmurzenie duże
15°
15°
środa
Reklama
fot. UM Krzepice
Na terenie gminy Krzepice grasują oszuści od fotowoltaiki i pomp ciepła. Apel urzędu!
05 sierpnia 2022 r. | 13:57
0

Urząd Miejski w Krzepicach poinformował, że w ostatnim czasie mamy do czynienia z wyraźnym wzrostem zainteresowania odnawialnymi źródłami energii. Polacy coraz częściej decydują się na wymianę starego pieca na pompę ciepła. Część osób decyduje się również na montaż paneli fotowoltaicznych. W związku z tym na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących pompy ciepła lub panele fotowoltaiczne w bardzo atrakcyjnej cenie. Często pod takimi ofertami kryją się nieuczciwi sprzedawcy/wykonawcy chcący się wzbogacić kosztem innych osób lub wyłudzić dane osobowe.

Firmy te często powołują się na współpracę z innymi urzędami. Samorząd Gminy Krzepice informuje, że Urząd Miejski w Krzepicach, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie nie współpracują z żadnymi firmami instalatorskimi lub sprzedającymi pompy ciepła lub panele fotowoltaiczne.

Jak uniknąć oferty oszustów?
- upewnij się, że firma istnieje i działa legalnie
- nie decyduj się na oferty w podejrzanie niskich cenach i promocje „ważne tylko dzisiaj”. Uważaj też na zaliczki bez pokrycia i fałszywe formularze
- sprawdź doświadczenie wykonawcy. Pamiętaj też, że nie wszystkie opinie w internecie są prawdziwe
- daj sobie czas do namysłu i dokładnego zapoznania się z ofertą
- nie podpisuj umowy której nie przeczytałeś lub nie rozumiesz
- sprawdź oferty innych firm

Pamiętaj!
Jeśli umowa zakupu i montażu pompy ciepła lub instalacji fotowoltaicznej została zawarta na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa (np. w twoim domu lub przez internet) masz prawo odstąpić od niej w ciągu 14 dni.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *