zachmurzenie duże
15°
15°
środa
Reklama
Na DK43 w Krzepicach przekroczył prędkość o 78 km/h. Sprawa trafi do sądu!
29 lipca 2022 r. | 14:30
2

Wczoraj na drodze krajowej 43 w gminie Krzepice, policjanci z kłobuckiej drogówki zatrzymali do kontroli 43-letniego kierowcę bmw, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością aż 128 kilometrów na godzinę! Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy, a za przekroczenie prędkości i brak aktualnych badań technicznych pojazdu rozliczy go sąd.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pieszym. W przypadku potrąceń pieszych już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.

Wczoraj na drodze krajowej 43 w gminie Krzepice, przed godziną 16:00, policjanci z kłobuckiej drogówki zatrzymali do kontroli 43-letniego kierowcę bmw. Wynik pomiaru prędkości wskazał, że w terenie zabudowanym pojazd poruszał się aż o 78 kilometrów na godzinę za szybko! Dodatkowo pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych. Zachowanie kierowcy stwarzało realne zagrożenie na drodze. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy.

Zgodnie z taryfikatorem policjanci zaproponowali za wykroczenie mandat karny w wysokości 2500 złotych. Mężczyzna jednak nie przyjął proponowanego mandatu. Policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu za popełnione wykroczenie drogowe. /KPP w Kłobucku/2 odpowiedzi na “Na DK43 w Krzepicach przekroczył prędkość o 78 km/h. Sprawa trafi do sądu!”

  1. mieszkaniec pisze:

    dlaczego kierowcy to the-bille ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *