zachmurzenie małe
10°
10°
środa
Reklama
fot. Mateusz Łyczko / Nasza Klasa
Maturzyści z powiatu kłobuckiego najlepsi w województwie śląskim
13 sierpnia 2020 r. | 11:51
0

Jak poinformowało Starostwo Powiatowe w Kłobucku, podobnie jak w ubiegłym roku uczniowie maturzyści szkół średnich, prowadzonych przez Powiat Kłobucki okazali się najlepsi. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna ogłosiła wyniki i uczniowie z Powiatu Kłobuckiego ze zdawalnością matury na poziomie 81,82% zajęli pierwsze miejsce w województwie śląskim.

Bardzo serdecznie gratuluję uczniom tak wspaniałego wyniku, dziękuję za Waszą pracowitość i odpowiedzialność. Słowa podziękowań kieruję także do dyrektorów i nauczycieli za trud i lata poświęcone naszej uzdolnionej młodzieży, dziękuję wszystkim pracownikom samorządowym zaangażowanym w codziennej pracy na rzecz naszych szkół – mówi Starosta Powiatu Kłobuckiego Henryk Kiepura.

W Polsce słusznie nazywamy maturę egzaminem dojrzałości, a z racji trwającej epidemii, maturzyści zdali sprawdzian zarówno z nabytej wiedzy, jak i obywatelskiej odpowiedzialności. W ostatnich tygodniach swojej szkolnej przygody uczniowie zdali go wzorowo, zostając w domu i podejmując ze swoimi nauczycielami naukę zdalną. W tej wyjątkowej sytuacji  prawdziwym świadectwem dorosłości młodych ludzi, była indywidualna mobilizacja do samodzielnej nauki, co zaowocowało świetnymi wynikami tegorocznych matur.

Dzięki uczniom szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kłobucki, odnieśliśmy w bieżącym roku ogromny sukces. Brawa i gratulacje należą się tegorocznym maturzystom z naszego powiatu oraz ich nauczycielom, którzy w tym roku musieli wykorzystać swoje zawodowe kompetencje mierząc się z materią cyfrowych technologii.

Ogłoszone w wtorek, 11 sierpnia przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Jaworznie, wyniki matur, to dowód, że szkoły powiatowe kształcą swoich uczniów na najwyższym poziomie. Zgodnie z wynikami podanymi przez OKE, uczniowie z naszych szkół osiągnęli najlepszy wynik w województwie śląskim.

Do egzaminów przystąpiło 220 uczniów, a zdawalność egzaminu maturalnego, w sesji majowej w szkołach powiatu wyniosła 81.82% dając Powiatowi Kłobuckiemu pierwsze miejsce wśród 36 powiatów i miast na prawach powiatu, w województwie śląskim.

Wynik ten przewyższa o 7.82 punktów procentowych średnią krajową, która wyniosła 74%. Jesteśmy również liderem biorąc pod uwagę wyniki w poszczególnych typach szkół. Nasze licea ogólnokształcące osiągnęły wynik na poziomie 87.32%, tym samym przewyższając ponad 6 punktów procentowych średnią krajową, która wyniosła 81.10%. Absolwenci techników z wynikiem zdawalności na poziomie 73.03% byli lepsi o prawie 11 punktów procentowych od średniej krajowej, wynoszącej 62.20%. Wygląda na to, że przewaga i rekordowy wynik staną się udziałem naszych uczniów i szkół, również po sesji wrześniowej.

Za Powiatem Kłobuckim uplasowali się: Miasto Częstochowa z wynikiem 72.32%, Powiat Lubliniecki z wynikiem 70.19%, Powiat Myszkowski z wynikiem 64.16% oraz Powiat Częstochowski z wynikiem 55.81%. Jesteśmy bardzo dumni zarówno z uczniów, nauczycieli jak i dyrekcji, a ten sukces, to inwestycja w przyszłość. /Starostwo Powiatowe w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *