zachmurzenie duże
15°
15°
środa
Reklama
Kłobuccy policjanci sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać bezdomni
19 listopada 2021 r. | 15:44
0

Kłobuccy policjanci przez cały okres jesienno-zimowy sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne lub potrzebujące pomocy i schronienia w związku z niską temperaturą. Mundurowi przede wszystkim sprawdzają pustostany oraz tereny, gdzie bezdomni stawiają prowizoryczne szałasy. Stróże prawa apelują, aby alarmować służby ratownicze za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu.

Panująca na dworze niska temperatura, stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia zarówno bezdomnych, jak i osób starszych oraz samotnych. Najbardziej zagrożone są osoby mieszkające w prowizorycznych szałasach lub w opuszczonych budynkach. Dlatego też, przez cały okres jesienno-zimowy, kłobuccy dzielnicowi regularnie kontrolują miejsca, gdzie najczęściej przebywają osoby bezdomne lub potrzebujące pomocy. Są to zazwyczaj pustostany oraz budynki, w których przebywanie jest zabronione ze względu na ich zły stan techniczny, często grożący zawaleniem.

Wszystkim napotkanym bezdomnym policjanci oferują pomoc oraz odwożą ich do noclegowni. Jednak osoby te często z udzielanej pomocy nie chcą korzystać i najczęściej po kilku dniach spędzonych w noclegowni wracają w miejsca, które w zimowych warunkach zagrażają ich zdrowiu i życiu.

Apelujemy do Państwa o zwracanie uwagi na bezdomnych oraz na osoby starsze mieszkające samotnie, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur.

Pamiętajmy o tym, aby alarmować służby ratownicze za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *