zachmurzenie małe
10°
10°
środa
Reklama
Kolejny śmiertelny wypadek na DK43 w Krzepicach!
15 lipca 2022 r. | 12:34
0

Kłobuccy śledczy wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w środę na drodze krajowej nr 43 przed Krzepicami. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący dostawczym fiatem, z nieustalonych dotychczas przyczyn zjechał na przeciwny pas jezdni, czołowo zderzając się z 21-letnim motocyklistą. Niestety, obrażenia młodego kierowcy jednośladu okazały się śmiertelne...

W środę 13 lipca po 22.20 oficer dyżurny z kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zderzeniu samochodu dostawczego z motocyklem. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 43 w Krzepicach. Na miejsce skierowano policjantów z kłobuckiej drogówki, którzy wstępnie ustalili, że kierujący dostawczym fiatem, 21-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego, jadąc w kierunku Wielunia, z niewyjaśnionej dotychczas przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym czołowo zderzył się z jadącym z przeciwka motocyklistą. Motocyklem kierował 21-letni mieszkaniec gminy Opatów, który w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć. Kierowca dostawczego fiata był trzeźwy, lecz dodatkowo pobrano od niego krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych.

Na miejscu zdarzenia pracowali między innymi policjanci z kłobuckiej drogówki oraz technik kryminalistyki. Czynności policyjne były realizowane pod nadzorem częstochowskiego prokuratora. Na czas oględzin droga krajowa numer 43 była całkowicie zablokowana, a policjanci wyznaczyli objazdy. Ruch na drodze przywrócono kilkanaście minut po 2.00.

Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia, będą wyjaśniane w toczącym się postępowaniu, podczas którego kryminalni między innymi skorzystają z opinii biegłych z zakresu badania stanu technicznego pojazdów oraz rekonstrukcji wypadków drogowych. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Częstochowie. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *