zachmurzenie duże
15°
15°
środa
Reklama
Dzień bezpiecznego Internetu w Krzepicach
10 lutego 2023 r. | 16:01
0

W związku z przypadającym w tym roku 7 lutego Dniem Bezpiecznego Internetu, mundurowi z kłobuckiej komendy oraz komisariatu w Krzepicach spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Krzepicach. Tematem przewodnim spotkania było zwrócenie uwagi na kwestie bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocja pozytywnego wykorzystania Internetu. Młodzi ludzie wykazali duże zainteresowanie i aktywność.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK), odpowiedzialne za realizację programu Safer Internet w Polsce. Co roku, w lutym, organizatorzy zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i prywatne osoby do realizowania lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów.

Mł. asp. Aleksandra Śledziona z Zespołu Profilaktyki kłobuckiej komendy oraz dzielnicowy asp. sztab. Sylwester Szlachcic z komisariatu w Krzepicach, w związku z przypadającym na dzień 7 lutego 2023 roku Dniem Bezpiecznego Internetu, spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Krzepicach. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na kwestie bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocja pozytywnego wykorzystania Internetu.

Stróże prawa przekazali dzieciom wskazówki na temat tego co zrobić by dostęp do Internetu był bezpieczny, aby korzystanie z Internetu było bezpieczne, abyśmy jako użytkownicy byli bezpieczni w sieci. Ponadto policjanci przybliżyli młodym ludziom również najczęściej występujące zagrożenia w sieci, takie jak: złośliwe oprogramowanie, hejt, uwodzenie w Internecie (child grooming), materiały epatujące przemocą, uzależnienie od Internetu, kontakt z internetowymi oszustami. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *