bezchmurnie
21°
21°
wtorek
Reklama
GDDKiA w Katowicach
Będzie bezpieczniej na DK43 w Zajączkach Drugich
28 września 2022 r. | 13:37
0

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach podpisała umowę na wykonanie inwestycji poprawiającej bezpieczeństwo ruchu drogowego na DK43. Wykonawca będzie miał pięć miesięcy na zaprojektowanie i budowę prawie 400-metrowego chodnika oraz dedykowanego oświetlenia na przejściu dla pieszych. Chodnik ułatwi bezpieczne poruszanie się wzdłuż drogi, a doświetlenie przejścia dla pieszych zapewni odpowiednia widoczność, ułatwiając odpowiednio wczesną reakcję kierowców.

Na odcinku objętym budową chodnika przebudowane zostaną również zjazdy i odwodnienie drogi. Tam, gdzie będzie to niezbędne, zmodyfikowane zostanie oznakowanie pionowe i poziome. Zadanie za kwotę 1 179 939 zł wykona firma Gramar z Lublińca. Inwestycja realizowana jest w ramach rządowego Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. /GDDKiA w Katowicach/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *