zachmurzenie małe
10°
10°
środa
Reklama
20-latek z gminy Krzepice kolejny raz przekroczył prędkość. Tym razem stracił prawo jazdy!
11 sierpnia 2023 r. | 13:32
0

Zatrzymane prawo jazdy, 13 punktów karnych i 3000 złotych - taki mandat karny wystawili policjanci z kłobuckiej drogówki kierowcy audi, który kolejny raz przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Pomimo licznych akcji "Prędkość" oraz wysokich mandatów karnych, nadal zdarzają się kierowcy z "ciężką nogą". Pamiętajmy, że nadmierna prędkość, to wciąż jedna z przyczyn najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych.

W czwartek, 10 sierpnia policjanci z kłobuckiej drogówki podczas kontroli prędkości na ulicy 3 Maja w Wilkowiecku namierzyli audi, które zdecydowanie za szybko przejeżdżało przez tą miejscowość. Urządzenie pomiarowe wskazało, że samochód poruszał się z prędkością 108 km/h, a więc o wiele za szybko jak na teren zabudowany, na obszarze którego obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Podczas kontroli okazało się, że samochodem kierował 20-letni mieszkaniec gminy Krzepice, który po raz drugi popełnił to samo wykroczenie drogowe w odstępie zaledwie 10 miesięcy. W związku z tak zwaną "recydywą wykroczeniową", mężczyzna stracił prawo jazdy, na jego konto dopisano 13 punktów karnych i został ukarany mandatem karnym w kwocie 3000 złotych. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *