zachmurzenie umiarkowane
14°
14°
czwartek
Reklama
zdjęcie poglądowe
Potrącenie rowerzysty w Zajączkach Pierwszych
06 kwietnia 2022 r. | 08:36
0

Kłobuccy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia rowerzysty, do którego doszło w dniu 28 marca w miejscowości Zajączki Pierwsze. Z ustaleń mundurowych wynika, że nieznany na tą chwilę kierowca białego samochodu, skręcając w ulicę prowadzącą do Zimnowody, nie ustąpił pierwszeństwa 80-letniemu rowerzyście, którego potrącił, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Jeśli ktoś z Państwa posiada informacje dotyczące zdarzenia, prosimy o kontakt z KPP w Kłobucku lub z najbliższą jednostką Policji.

Policjanci z zespołu ds. wykroczeń kłobuckiej komendy prowadzą postępowanie dotyczące potrącenia rowerzysty, do którego doszło w poniedziałek 28 marca w Zajączkach Pierwszych. Z dotychczasowych ustaleń mundurowych wynika, że pomiędzy godziną 12.30 – 13.30 nieznany na tą chwilę kierujący samochodem koloru białego wykonując manewr skrętu w drogę prowadzącą do miejscowości Zimnowoda, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo 80-letniemu rowerzyście, którego potrącił. Po zdarzeniu, kierowca samochodu nie zatrzymał się i odjechał, prawdopodobnie w kierunku Parzymiech. Potrącony cyklista, z obrażeniami ciała dotarł do swojego miejsca zamieszkania, skąd za pośrednictwem rodziny o zdarzeniu poinformowano służby ratownicze i Policję. Starszy mężczyzna był trzeźwy, natomiast z domu został zabrany do częstochowskiego szpitala na szczegółową diagnostykę.

Policjanci zajmujący się sprawą ustalili, że pojazd, który potrącił rowerzystę to prawdopodobnie samochód koloru białego, typu kombi lub van, wyglądem przypominający citrena berlingo, o początkowym numerze rejestracyjnym SKL.

Jeśli ktoś z Państwa posiada jakiekolwiek informacje dotyczące zdarzenia, prosimy o kontakt z KPP w Kłobucku, e-mailowo: dyzurny@klobuck.ka.policja.gov.pl, lub telefonicznie: (47) 38582255, (47) 8582280 bądź z najbliższą jednostką policji pod numerem 997 i 112.

Gwarantujemy anonimowość. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *