zachmurzenie małe
10°
10°
środa
Reklama
Groźny wypadek na DK 43 w Zajączkach Drugich
01 marca 2023 r. | 13:54
0

Kłobuccy śledczy wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło w piątek 24 lutego, na DK 43 w Zajączkach Drugich. Ze wstępnych ustaleń mundurowych z kłobuckiej drogówki wynika, że 55-letni kierujący osobowym renault nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 33-letniemu kierującemu osobowym audi, czym doprowadził do zderzenia bocznego pojazdów. W wyniku zderzenia dwie osoby z obrażeniami zostały przewiezione do częstochowskiego szpitala.

W piątek 24 lutego około godziny 23.00 oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zderzenia dwóch samochodów osobowych, do którego doszło na drodze krajowej nr 43 w miejscowości Zajączki Drugie. Na miejsce skierowano policjantów z kłobuckiej drogówki wraz z technikiem kryminalistyki. Mundurowi wstępnie ustalili, że kierujący samochodem osobowym renault, chcąc wykonać manewr skrętu w lewo z ulicy Kuźniczka w Krzepicach, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu poruszającemu się drogą krajową nr 43 w kierunku Częstochowy, kierującemu pojazdem osobowym audi, czym doprowadził do zderzenia bocznego pojazdów. W wyniku zderzenia kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę ochronną znajdującą się po przeciwnej stronie drogi. Zarówno 55-letni kierowca renault - mieszkaniec gminy Krzepice, jak i 33-letni kierowca audi – mieszkaniec powiatu oleskiego, byli trzeźwi.

Na miejscu zdarzenia pracowali między innymi policjanci z kłobuckiej drogówki oraz technik kryminalistyki. Pasażerka z pojazdu renault oraz pasażer z pojazdu audi, z uwagi na obrażenia zostali zabrani do częstochowskiego szpitala.

Dokładne przyczyny i okoliczności tego groźnego zdarzenia, będą wyjaśniane w toczącym się postępowaniu, podczas którego kryminalni między innymi skorzystają z opinii biegłych. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Częstochowie. /KPP w Kłobucku/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *