bezchmurnie
21°
21°
wtorek
Reklama
Gmina otrzyma 1,14 mln zł na budowę boiska w Zajączkach Drugich i budowę kanalizacji w Dankowicach Trzecich i Podłężu Królewskim!
31 marca 2021 r. | 10:01
1

Właśnie została ogłoszona informacja dotycząca Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w naszym regionie. W powiecie kłobuckim tylko trzy gminy otrzymają środki z trzeciej puli. Wśród nich jest gmina Krzepice, która łącznie otrzyma 1 140 000 zł.

360 000 zł zostanie wykorzystane na budowę boiska wielofunkcyjnego w miejscowości Zajączki Drugie. Zakres projektu przewiduje: budowę nawierzchni boiska wielofunkcyjnego, mieszczące w swym obrysie boiska do piłki ręcznej, siatkowej oraz boisko do koszykówki, piłkochwyt z siatki, ławki, kosze na śmieci i oświetlenie. Realizacja przedmiotowej infrastruktury będzie sprzyjała nawiązywaniu kontaktów społecznych o charakterze komunikacyjnym i rekreacyjnym oraz będzie dostępna dla wszystkich grup wiekowych a także osób niepełnosprawnych. Budowa Boiska Wielofunkcyjnego przyczyni się również do rozwoju społecznego obszaru, na którym jest zlokalizowana, a także do rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży oraz korzystnie wpłynie na jakość infrastruktury sportowo-rekreacyjnej wsi Zajączki Drugie. Stworzy także warunki do rozbudowy kalendarza imprez ponad lokalnych o charakterze sportowym.

780 000 zł ma zostać wykorzystane na budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przykanalikami w gminie Krzepicach dla miejscowości Dankowice Trzecie i Podłęże Królewskie. Celem przedsięwzięcia jest ograniczenie zanieczyszczeń przedostających się do wód i gleb, uporządkowanie gospodarki wodno – ściekowej oraz podniesienie standardu życia mieszkańców. Realizacja projektu pozwoli na zmniejszenie do minimum szkodliwego oddziaływania wytwarzanych ścieków bytowo-gospodarczych na środowisko naturalne.

Oprócz gminy Krzepice, pieniądze powędrują do gmin Popów i Przystajń.

PAWEŁ GĄSIORSKIJedna odpowiedź do “Gmina otrzyma 1,14 mln zł na budowę boiska w Zajączkach Drugich i budowę kanalizacji w Dankowicach Trzecich i Podłężu Królewskim!”

  1. JADWIGA pisze:

    Wiadomości nieaktualne. Niestety. Dankowice już nie mają tych pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *