bezchmurnie
Szukali “historii” w gminie Krzepice
11 marca 2024 r. | 13:06
0
W sobotnie przedpołudnie pasjonaci historii udali się śladami miejsc na terenie naszej gminy związanych z wybuchem II Wojny Światowej. Przygotowując się do 85. Rocznicy tego wydarzenia zachęcamy Państwa do włączenia się w działania, którym przewodniczy Adam Kurus - historyk wojskowości, autor książek i artykułów dotyczących 7. Dywizji Piechoty i działań wojennych z września 1939 roku.

Poszukujemy:
- świadków wydarzeń z września 1939 r. z gminy Krzepice,
- strojów, rekwizytów i przedmiotów pochodzących z tamtego okresu,
- osób chętnych do tworzenia inscenizacji i rekonstrukcji historycznych,
- oraz osób, które chciałyby podzielić się wiedzą dotyczącą wybuchu II WŚ na terenie naszej gminy.

Udział w projekcie należy zgłosić w sekretariacie GOKu (pod nr tel. 34/3-175-033).

W działania zaangażowane są następujące organizacje:
Stowarzyszenie Historyczne REDUTA Częstochowa
Grupa Częstochowska PERUN
KRZEPICKIE KOŁO KOLEKCJONERÓW
Studenci Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego
Dworek Lipie Mońkowie
Gminny Ośrodek Kultury w Krzepicach
Działania te mają na celu upamiętnić patriotyzm naszych mieszkańców, ponieważ "koło historii zostawia koleiny, których nie zaciera czas..." /GOK w Krzepicach/