bezchmurnie
21°
21°
wtorek
Reklama
Koncert “Muzyka w Świątyniach” w Krzepicach
16 listopada 2022 r. | 10:29
0

Dziś, tj. 16 listopada w kościele św. Jakuba Apostoła w Krzepicach odbędzie się “Muzyka w Świątyniach”, który od 2018 roku organizowany jest przez Instytut Rozwoju Sztuki.

“Muzyka w Świątyniach” to wyjątkowa, mistyczna podróż w czasie, odbywająca się przy kojących dźwiękach sakralnej muzyki chóralnej. Każdy z koncertów – unikatowy i niepowtarzalny, przenosić będzie publiczność w świat historii, która namacalna jest we wnętrzach niezwykłych Świątyń powiatu kłobuckiego.
Ta niecodzienna wędrówka przybliży mieszkańcom wydarzenia z przeszłości, które kształtowały nasze dzieje, zwróci uwagę na skarby architektury obok których na co dzień przechodzimy obojętnie. Specjalnie zaprojektowane oświetlenie wydobędzie warte uwagi detale i stworzy dla publiczności wyjątkowo otoczenie, które pozwoli na nowo spojrzeć na wiekowe zabytki.

Zapraszamy publiczność do znaczących kościołów, by posłuchała pięknej, sakralnej muzyki w wykonaniu chóru Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum prowadzonego przez Janusza Siadlaka. Integralną częścią spotkań są gawędy historyka Juliusza Sętowskiego, który przybliży ciekawe fakty i interesujące historie związane z danym miejscem.

Początek o godz. 18:45. Wstęp wolny.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *